| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 12 in |
| MPN | 20631 |
| Material | Metal |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12 in |
| Model | 20631 |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Wire Rack |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus (20631) Infrared Oven Reversible 12" Diameter Wire Rack. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 11.99 USD. Includes NuWave Metal Wire Rack 12" reversable. Two pieces includes in this bundle. In overall good condition. No major imperfections to note. Ships fast and safe. Thank You. Would love to hear your offer. Ships Same Day if Ordered by 1pm CT. (except Saturday & Sunday orders ship Monday) Please inspect pictures for detailed description. Would Love To Hear Your Offer!Feel Free To Reach Out For Any Additional Details! Any Imperfections will be pointed out in photos. I try to offer multiple shipping options on my listings. We also try to package the item to be as cost effective as possible for you, without jeopardizing the integrity of shipping quality. Thank You For Your Continued Support Over The Years! All items are backed by our money back Guarantee if your item shows up not as described or damaged! All our items are shipped and stored from a smoke free environment! Thank You, and Look Forward to Doing Business Together!