| Number of Burners | 1 |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Clear |
| Custom Bundle | No |
| Item Diameter | 13 in |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Air Fry |
| Maximum Temperature | 350°F |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 8 in |
| Model | 20631 |
| Features | Convection, Convection Oven, Dishwasher Safe, Infrared Oven |
| Number of Items | 2 |
| Components Included | Lid |
| Item Weight | 3 lbs |
| Power | 1500 W |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. Nuwave Pro Plus Infrared Oven 20631 Replacement Clear Plastic Dome & Extender. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 32.00 USD. These were an estate find. They are both in excellent condition.