| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| Color | Chrome |
| Item Diameter | 11.75 in |
| Material | Steel |
| Cooking Method | Bake |
| Item Depth | 1 in to 3 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20601 |
| Features | Cooking Rack |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Rack |
| Item Weight | 13 Ounces |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Infrared Oven Model 20601 Cooking Rack Replacement Part Open Box. Color: Chrome, Condition: Open box. Listed at 13.99 USD. NuWave Pro Plus Infrared Oven Model 20601 Cooking Rack Replacement Part Open Box. Rack has never been used. Item removed from packaging for pictures only. Attempted to show condition of item with pictures. Shipped USPS priority mail.