| Brand | NuWave |
|---|---|
| Type | Infrared Oven |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Voltage | 120 V |
| Model | NuWave Pro 20344 |
| Features | Infrared Oven |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Air Fry |
| Country of Origin | China |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 4.25 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Replacement Part Motor Power Head Only 20344 White Aqua. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 10.00 USD.