| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Frame Material | Metal |
| Type | Bed Frame |
| Features | Storage Drawer, USB Port |
| Color | Gray |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Style | Contemporary/Modern |
| Shape | Rectangular |
| Care Instructions | Easy Care |
| Room | Bedroom |
| Number of Drawers | 2 |
| Item Weight | 94.9 Pounds |
| Item Length | 86.4 in |
| Item Width | 60.4 in |
| Item Height | 42.1 in |
| Department | Adults |
| Headboard Height | 42.1 in |
| Product Dimensions | 86.4"L x 60.4"W x 42.1"H |
| Upholstery Fabric | Linen |
| Model | Queen Size Bed Frame |
| Footboard Height | 14.2 in |
Check the listing for details. Queen Size Bed Frame Headboard Platform Bed Frame w/Drawers & Charging Station. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 199.99 USD. The chic linen upholstery not only enhances your room's aesthetic but also provides a comfortable backing, perfect for those cozy nights spent catching up on your favorite books or browsing your phone.