| Brand | QUICKCAR RACING PRODUCTS |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 61-7357 |
| Product Line | Extreme |
| Gauge Diameter | 2-5/8 in |
| Gauge Face Color | White |
| Gauge Bezel Color | Black |
| Gauge Pointer Color | Red |
| Horizontal or Vertical Panel | Horizontal |
| Panel Length | 17 in |
| Panel Height | 4-1/2 in |
| Panel Material | Aluminum |
| Panel Color | Black |
| Panel Finish | Anodized |
| Panel Logo | Quickcar |
| Oil Pressure Gauge Included | Yes |
| Oil Pressure Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Oil Temperature Gauge Included | Yes |
| Oil Temperature Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Water Temperature Gauge Included | Yes |
| Water Temperature Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Volt Meter Included | Yes |
| Tachometer Included | Yes |
| Tachometer Diameter | 3 in |
| Tachometer Style | Analog |
| Tachometer Recall | Yes |
| Pre Wired | Yes |
| Quantity | Kit |
| UPC | 810165045033 |
Check the listing for details. QUICKCAR RACING PRODUCTS Extreme 4-1 Panel w/Tach OP/WT/OT/VT Black- 61-7357. Condition: New. Listed at 677.12 USD. Panel Logo: Quickcar. Horizontal or Vertical Panel: Horizontal. Panel Color: Black. Panel Length: 17 in. Panel Height: 4-1/2 in. Panel Material: Aluminum. Panel Finish: Anodized. Gauge Bezel Color: Black.