| Battery Included | No |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Color | Green |
| MPN | Ryobi PCLCK201K |
| Brand | Ryobi |
| Engine Type | Electric |
| Type | String Trimmer |
| Assembly Required | Yes |
| Voltage | 18 V |
| Engine Size | 18V |
| Features | Cordless |
| Power | 18V |
| Country of Origin | United States |
| Product Line | Ryobi One + |
Check the listing for details. RYOBI 18V ONE+ Cordless String Trimmer and Compact Blower Comb- USED - Tool Only. Color: Green, Condition: Used, Made in United States. Listed at 69.24 USD. 18V ONE+ System: Part of the world's largest 18V tool platform. Compatible with any RYOBI 18V ONE+ Lithium-Ion battery. Key Features & Benefits. Both tools have been inspected to ensure they are jobsite-ready.