| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0033287196982 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery |
| Color | Green |
| MPN | FVD50K |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 4 V |
| Model | Ryobi FVD50K |
| Features | Lightweight, Compact |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. Ryobi FVD50K 4V USB Li-Ion Screwdriver Kit. Color: Green, Condition: Open box. Listed at 39.99 USD. Photos shown indicate what is included.