| Brand | Ryobi |
|---|---|
| Attachments Included | Edger, String Trimmer |
| Type | String Trimmer |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Voltage | 18 V |
| Model | P20018VNM |
| Features | Cordless |
| MPN | P20018, P20018VNM |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Width | 13 in |
| Cutting Length | 13 in |
Check the listing for details. Ryobi ONE+ 18V 13" Cordless Battery String Trimmer/Edger (Tool Only) P20018. Condition: Open box. Listed at 34.95 USD. Experience exceptional performance with just the pull of a trigger. Trim weeds & grass with the adjustable 11" to 13" cut swath. The auto-feed head reloads. 080" string and advances line with each pull of the trigger.