| Maximum Aperture | f/3.5-5.6 |
|---|---|
| Screen Size | 3 in |
| Item Length | Body: 4.5 x 2.5 x 1.8" / 115.2 x 64.2 x 44.8 mm |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Colour | Black |
| Brand | Sony |
| Series | Sony Alpha |
| Lens Weight | 4.09 oz / 116 g |
| Type | Mirrorless Interchangeable Lens |
| Maximum Resolution | 24.2 MP |
| Model | Sony Alpha ZV-E10 |
| Connectivity | Micro-HDMI, USB-C |
| Features | 24.2MP APS-C Exmor CMOS Sensor, 3.0" Side Flip-Out Touchscreen LCD, UHD 4K30p and Full HD 120p Video, 425-Point Fast Hybrid AF |
| Charger Included | Yes |
| Item Weight | Body: 12.1 oz / 343 g (With Battery, Recording Media) |
| Item Width | Lens: ø: 2.55 x L: 1.18" / ø: 64.77 x L: 29.97 mm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Sony ZV-E10 Mirrorless Camera with 16-50mm Lens (Black) 24.2MP 930 Shutter Count. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 680.19 USD. Viewfinder: Not included (LCD composition). Used – Excellent condition. Fully functional with minimal signs of use.Shutter count is only 930. The LCD is clean and clear. Tested and working perfectly.