| Minimum Measurement | 32 in |
|---|---|
| Brand | Starrett |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 107 in |
| 50492 | 50494 |
| Model | 121CZ |
| Micrometer Type | Inside Micrometer |
| MPN | 121CZ |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. Starrett 121CZ Long Range Tubular Inside Micrometer 32-107" Range, .001. Condition: New. Listed at 3550.00 USD. Range (in) :32 - 107". Pic of tool is found online. Pic of box is our inventory. Accuracy (in) :+.0004" / -.0000". Case Type :Wood.