| Blade Material | 440 Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.125" |
| Color | Yellow |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.00" |
| Overall Length | 5.25" |
| MPN | SW-103BPS |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Lock Back |
| Model | Little Warrior |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Lanyard Hole |
| Country of Origin | China |
| Handle Material | Banana Jigged Bone |
| UPC | 026615193753 |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR LITTLE WARRIOR SW-103BNJ. Color: Yellow, Condition: New, Made in China. Listed at 6.00 USD. New