| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Type | Smart Plug |
| Color | White |
| Features | Remote Control, Scheduling, Voice Control Compatible |
| Material | Plastic |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1800W |
| Maximum Input Current | 15A |
| MPN | HS100 |
| Number of Outlets | 1 |
| Output Voltage | 100-120V |
| Plug Type | Type A |
| Recommended Environment | Indoor |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Voltage Conversion | No |
| Country of Origin | Vietnam |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Smart Wi-Fi Plug - Remote Control, Voice Control Compatible. Color: White, Condition: Used, Made in Vietnam. Listed at 19.99 USD. TP-Link HS100 Smart Wi-Fi Plug.