| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Outlets | 1 |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Brand | TP-LINK |
| Recommended Environment | Indoor |
| Output Voltage | 120 V |
| Plug Type | United States |
| Maximum Input Current | 120 V |
| Smart Home Compatibility | IFTTT |
| Features | Wireless |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Material | Plastic |
| Type | Wi-Fi Plug |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| MPN | HS105 |
Check the listing for details. TP-Link HS105 KIT Mini WiFi Smart Plug, No Hub Required, White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 14.99 USD. Kasa Smart WiFi Plug Mini by TP-Link – Smart Plug, No Hub Required, Works with Alexa and Google (HS105 KIT)