| Plug Type | United States, Type B |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | HS105 |
| Input Voltage | 100-120V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 15A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Wi-Fi Plug |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | Remote Access, Scheduling, Compact Design, Away Mode |
| Output Voltage | 120V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| UPC | 0845973098278 |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini HS105, Alexa Google Compatible, White. Color: White, Condition: New. Listed at 6.99 USD. • Model: HS105(US). • 1 x Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini (HS105). • Remote Access: Use the free Kasa App (iOS/Android) to turn devices on or off from your office, the gym, or while on vacation. Just say, "Alexa, turn on the floor lamp.".