| UPC | 0857333007363 |
|---|---|
| Brand | Bn-Link |
| Type | Outlet |
| Color | White |
| Number of Outlets | 2 |
| Input Voltage | 120 V |
| Features | USB Port |
| Material | Plastic |
| MPN | CP-C11, GC-HKIF-DCSB |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
Check the listing for details. Tp-link Smart Wi-Fi Plug Works With Amazon Alexa . Color: White, Condition: New. Listed at 10.99 USD. TP– link smart Wi-Fi plug works with Amazon Alexa