| Brand | Empire |
|---|---|
| Accuracy (in) | 0.0005 in |
| Features | Adjustable |
| Hand Tool Type | Standard Level |
| Level Type | Box Beam |
| Material | Aluminum |
| Number of Vials | 2 |
| Pack Size | 2 |
| Package Quantity | 1 |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | Limited lifetime warranty |
| Level Length (in) | 40 in |
| Product Depth (in) | 40 in |
| Product Width (in) | 1.57 in |
| UPC | 7445044834823 |
Check the listing for details. True Blue Extendable Box Level Set (2-Pack). Condition: New. Listed at 182.66 USD. The adjustable sizing allows users to carry less and do more with the ability to replace up to 3 level sizes and maintain productivity with this all-in-one solution. /in accuracy. The extendable level's mark & scribe edge allows for continuous scribing across the full length of the level, even when extended.