| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Antique | No |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Snap on |
| Size | Small |
| Color | Blue |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5" |
| Franchise | Tupperware |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adults |
| Type | Storage Container Set |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 4 1/2" |
| Number in Pack | 1 |
| Features | Airtight |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 3" |
| Handmade | No |
Check the listing for details. Tupperware 1243 Sheet Shelf Saver Storage Container w/ 1244 Light Blue Lid. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 7.00 USD. Tupperware 1243 Sheet Shelf Saver Storage Container w/ 1244 Light Blue Lid. Preowned In Good condition. Smoke Free Home. Shipping via USPS First Class Check out my store for more Items. I will Combined Shipping.