| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap On |
| Size | Medium |
| Color | White |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| MPN | 7295 |
| Item Length | 7.25" |
| Franchise | Tupperware |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 1/4" |
| Style | Contemporary |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 7.25" |
Check the listing for details. Tupperware 7.25" Round Replacement Lid #7295 WHITE with TAB. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 9.50 USD. Tupperware Replacement Lid White in color Approx 7.25" See Photos for Meausements. Lid Only Item # #7295 Used Preowned Condition Ready for you Thanks for looking and shopping my item and listing.