| Features | Microwaveable |
|---|---|
| Item Width | 6 3/8 in |
| Lid Type | Crystalwave |
| Item Length | 6 3/8 in |
| Item Height | 1/2 in |
| Featured Refinements | Tupperware Lid |
| Shape | Round |
| Brand | Tupperware |
| Antique | No |
| Color | Red |
| Type | Replacement Lid |
Check the listing for details. TUPPERWARE CRYSTALWAVE #1 MICROWAVE VENTED LID SEAL # 2648 RED. Color: Red, Condition: Used. Listed at 11.25 USD. Tupperware number # 2648. They are in good used condition, with light scuffing. 5 7/8" and from edge to edge, 6 3/8". They are a bright red color.