| Brand | Tupperware |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Type | Storage container |
| Shape | Rectangle |
| Item Height | 3" |
| Color | Blue |
| Set Includes | Seal |
| Item Length | 12" |
| Item Width | 6" |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Tupperware FridgeSmart Rectangular Vented Blue Container 4352 & 4353 8-1/2 Cup. Color: Blue, Condition: Used, Made in United States. Listed at 15.88 USD. The Tupperware FridgeSmart Rectangular Vented Blue Container is a storage container designed for keeping food fresh in the refrigerator. With a capacity of 8-1/2 cups, this container is perfect for storing a variety of items. The rectangle shape makes it easy to stack and organize in the fridge. Use the adjustable vents to keep fruits and vegetables fresher longer. There is a handy chart on the side showing how to best vent depending on the food you are storing. Made by the trusted brand Tupperware, you can trust in the quality and durability of this kitchen storage container. See pictures for wear Feel free to ask any questions! Combined shipping is available