| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Lid Type | Resting |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 9 1/4 in |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adult |
| Capacity | 1 qt |
| Item Height | 2 in |
| Number in Pack | 2 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 9 1/4 in |
Check the listing for details. Tupperware RARE Cranberry Stack Cooker 1 Quart & Cover. Condition: Used, Made in United States. Listed at 28.00 USD. The Tupperware RARE Cranberry Stack Cooker is a round 1 quart plastic container with a resting lid, perfect for kitchen storage and organization. This collectible item includes 2 pieces in its set: the stack cooker and its matching cover.