| Number of Items in Set | 2 Bowls & 2 Lids |
|---|---|
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Shape | Round |
| Lid Type | Stuffables |
| Size | Large |
| Color | Teal/Lavendar |
| Item Height | 2.5" |
| Material | Plastic |
| Features | Expandable Lids |
| Item Length | 9.5" |
| Item Width | 9.5" |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Tupperware Stuffables Set of 2 Large Containers 4 & 6 Cup Expandable Seals. Color: Teal/Lavendar, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.98 USD. Tupperware Stuffables. Expandable Seals. Large Containers. 4 & 6 Cup capacity.