| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Items in Set | 3 |
| Pattern | Solid |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Square |
| Color | Gold |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 9" |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adult |
| Type | Microwave Steamer |
| Item Height | 5" |
| Theme | Food/Kitchen |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Microwaveable, Multipurpose, With Lid |
| Handmade | No |
| Item Width | 9" |
Check the listing for details. Tupperware Vintage Steam & Store Microwave Steamer 3 Pc Harvest Gold w/flaw. Color: Gold, Condition: Used, Made in United States. Listed at 10.50 USD. Flaw is on the bottom, it must of been set on a hot burner. However, that should not interfere with it's use.