| Color | Beige |
|---|---|
| Material | Velvet+MDF+Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 80.50"L x 46.00"W x 34.00"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin |
| Frame Material | Wood |
| Type | Daybed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, with LED Lighgs, with USD Ports, with Trundle |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 34.00 in |
| Item Length | 80.50 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Living Room |
| Department | Adults |
| Item Weight | 117.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 46.00 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Twin Daybed Upholstered Bed Frame with Pull up Trundle & LED Lights & USB Ports. Color: Beige, Condition: New. Listed at 359.99 USD. Size Twin Size. 1 xTrundle Bed. Overall Weight 117lbs. Weight Capacity 300lbs.