| Color | Light Grey |
|---|---|
| Material | Linen+wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 74.41''L x 41.34''W x 41.73''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin |
| Frame Material | Wood |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 41.73 in |
| Item Length | 74.41 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 41.34 in |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Weight | 55.00 lbs |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Twin Size Bed Frame Upholstered Platform Bed w/ Headboard Light Gray/Dark Gray. Color: Light Grey, Condition: New. Listed at 189.69 USD. Upholstered Dining Chair. Lift Top Coffee Table. Sofa & Sofa Bed. Nightstand & Dresser. Modern TV Stand. Single Sofa Bed. Modern Coffee Table. 2 Seater Sofa Bed.