| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | F7C063 |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Smart Home Compatibility | WeMo |
| Brand | WeMo |
| Type | WiFi Smart Plug |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 3 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Indicator Light, On/Off Switch, Remote Control, Timer |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Unit Quantity | 3 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. WeMo Mini [F7C063] WiFi Smart Plug with Alexa, Google Assistant TESTED - 3 Pack. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 26.97 USD.