| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | 94013 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Assistant, IFTTT |
| Brand | Westinghouse |
| Type | Wi-Fi Plug-In |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Smart Socket |
| Unit Quantity | 2 Separate Smart Sockets |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Westinghouse Wi-Fi Smart Sockets- 2-Outlet. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 12.98 USD. If you already have Amazon Alexa or Google Assistant, you can also integrate the smart plug with these voice assistants. It's worth noting that the Westinghouse WiFi Dual Outlet Smart Plug requires a stable WiFi connection for proper operation.