| Brand | WORKPRO |
|---|---|
| Manufacturer | Hangzhou Great Star Industrial Co.,LTD. |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Recommended Uses For Product | Decking |
| Included Components | 4V Electric Screwdriver |
| Maximum Chuck Size | 50 Millimeters |
| Material Type | Metal, Plastic |
| Battery Technology | Lithium Ion |
| Item Type Name | 4V Electric Screwdriver |
| Battery Power | 1300 |
| itemDimensions | 8.9 x 5.7 x 2.3 inches |
| Battery Included | Yes |
| Voltage | 4.0 |
| Number of Batteries | 1 |
| Power Source | Battery Powered |
| Speed | 300 RPM |
| Item Weight | 1.79 pounds |
| Auxiliary Handle | No |
| Battery Capacity | -- |
| Cable Length | -- |
| Charging Time | 2 hr |
| Chuck Size | -- |
| Chuck Type | Keyed |
| Color | Gray |
| Country of Origin | China |
| Features | Lightweight |
| Item Diameter | 8.86 x 5.67 x 2.32 inches |
| Item Height | 2.32" |
| Item Length | 8.86" |
| Item Width | 5.67" |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Maximum Torque | -- |
| Model | 121032 |
| Motor Type | Brushed |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power | -- |
| Set Includes | Drill Bits |
| Shape | Straight Design |
| Type | Screwdriver |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 4V Electric Screwdriver Cordless Screwdriver Set w/35 Bits Extension Rod. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 33.99 USD. Easy to Use - This screwdriver can be operated perfectly with one hand. The forward and reverse design allows you to easily tighten and loosen the screws. The tool box is made of pp material, which is light and easy to carry.