| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2000 RPM |
| Power Source | Wireless |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| UPC | 0885911513401, 0695974250508 |
| MPN | DCD796B |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Hammer Drill |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushless |
| Chuck Type | Keyless |
| Country of Origin | Mexico |
| Power | 20V |
Check the listing for details. DEWALT 20V Cordles Compact Hammer Drill (Tool Only). Color: Yellow, Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 24.99 USD. DEWALT 20V Cordles Compact Hammer Drill (Tool Only)