| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | NOT SPECIFIED |
| Cooking Method | Air Fry |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | A |
| Capacity | 3 qt |
| Item Height | 16 in |
| Model | 20621 |
| Features | Infrared |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base, Extension Ring, Lid |
| Item Weight | 10 lbs |
| Power | 1500W |
Check the listing for details. NuWave 20621 Digital Pro Plus Infrared Oven Cooking System Black Slightly Used. Color: Black, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 29.97 USD. NuWave 20621 Digital Pro plus Infrared Oven Cooking System Black Slightly Used. Oven is in good condition. See photos for more details.