| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Brand | NuWave |
| Color | White |
| Item Weight | 13 lbs |
| Material | Metal |
| Features | Convection, Convection Oven, Digital Timer, Infrared Oven, Power Indicator Light, Temperature Control |
| Type | Infrared Oven |
| Item Depth | 3 in |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 120 V |
| Cooking Method | Infrared |
| MPN | 20334 |
| Components Included | Oven Head |
| Model | Nuwave Oven Hearthwave 20334 |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Hearthware Pro Plus Oven Infrared Oven Motor Replacement, 20334. Color: White, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 29.99 USD. This item is in good shape. Item has been tested and is fully functional.