| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Shape | Round |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Color | Clear/Sheer |
| Item Height | 6" diameter |
| Set Includes | Lid |
| MPN | 227 |
| Item Length | 6" diameter |
| Item Width | 6" diameter |
Check the listing for details. Tupperware Sheer Round "C" Tab Lid #227. Color: Clear/Sheer, Condition: Used. Listed at 10.00 USD. Good vintage used condition. See pictures for better details and description. The Tupperware Sheer Round "C" Tab Lid #227 is a replacement lid designed for kitchen storage and organization. With a round shape and a 6" diameter, this original Tupperware product is a perfect addition to your collection. This set includes one lid, making it easy to add to your kitchen storage containers for a secure and airtight seal.