| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | BBCC-S15 |
| Material | Metal and Plastic |
| Dough/Bread Type | Multygrain, White, etc. |
| Item Depth | 8.5 |
| Brand | Zojirushi |
| Loaf Size | 1.5 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | N/A |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 15 |
| Model | BBCC-15A |
| Features | Add Ingredients Signal |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| S.N. | 0190710 |
| Item Width | 14 |
| Power | 500 W |
| Number of Settings/Programs | 8 |
Check the listing for details. ZOLIRUSHI BBCC-S15A HOME BAKERY BREAD MACHINE MAKER W/INSTRUCTIONS & RECIPE BOOK. Color: White, Condition: Used. Listed at 79.99 USD. ZOLIRUSHI BBCC-S15A HOME BAKERY BREAD MACHINE MAKER W/ACCESSORIES & RECIPE BOOK Bake delicious breads with ease using the Zojirushi BBCC-S15A Home Bakery Bread Machine Maker. This electric bread machine boasts a multi-grain dough/bread type and a 1.5 lbs loaf size, perfect for any occasion. Its LCD display and automatic features make it easy to add ingredients and control the crust. The Zojirushi BBCC-S15 also features a mixing paddle, automatic mixing function, and jam function. With a power source of 120V and a power of 500W, this bread machine is a must-have for any kitchen. Its sleek white color and compact design (8.5" depth, 14" width, and 15" height) make it a great addition to any home. Please see pictures for more information.Same business day shipping.